Na rehabilitację i masaż

Rehabilitacja i terapia manualna

 

Ciąża i okres połogu jest takim czasem w życiu kobiety kiedy w jej ciele zachodzą ogromne zmiany. Powiększające się brzuch i piersi dają przeniesienie środka ciężkości do przodu, powodując zwiększenie się lordozy lędźwiowej i napięcie mięśni grzbietu. Zwiększające się napięcie mięśni karku i potylicy zmniejsza dopływ krwi do mózgu, dając objawy ciągłego zmęczenia, niedotlenienia, bóle głowy i migreny.

Rozrastająca się macica i płód spychają narządy jamy brzusznej i jelita powodując bóle brzucha i zaparcia. Zmniejszają pojemność klatki piersiowej, powodując trudności w oddychaniu i bolesność kręgosłupa piersiowego.  Uciskają na główne naczynia krwionośne dając zastoje żylne – puchnięcie nóg, żylaki i hemoroidy.

Działanie relaksyny powodujące rozejście się miednicy, niezbędne do zajścia akcji porodowej, daje często osłabienie jej aparatu więzadłowego, rozejście się spojenia łonowego i stawów krzyżowo-biodrowych. Objawy te zostają, a nawet często się nasilają po porodzie.

 

Lekarze są przy tych problemach bezradni, gdyż nie mogą podać leków przeciwbólowych, środków przeciwzapalnych ani zapisać zabiegów fizykoterapeutycznych.

 

Zabiegi rehabilitacyjne prowadzone w naszym gabinecie polegają ma połączeniu najnowszych metod z dziedziny terapii manualnej i osteopatii (terapia czaszkowo-krzyżowa i manipulacje trzewne) oraz kinesiotapingu i treningu funkcjonalnego.

 

Terapia manualna, której jedną z technik jest masaż, polega na się znalezieniu dysfunkcji powodującej dolegliwości bólowe i skupienie się na leczeniu tej konkretnej dysfunkcji oraz wszystkich struktur mających na nią wpływ. Polega to ma rozluźnieni napiętych  i przeciążonych mięśni, poprawie ich dokrwienia, pobudzeniu mięśni osłabionych (trening funkcjonalny), zmniejszenie napięcia ze strony układu nerwowego powodowanego przez stres (terapia czaszkowo-krzyżowa), poprawa funkcji narządów wewnętrznych i układu krążenia (manipulacje trzewne i techniki drenażowe), odciążenie mięśni i dodatkowa stabilizacja za pomocą specjalnych plastrów (kinesiotaping).

 

Więcej o w/w metodach można dowiedzieć się na www.reha4family.pl

 

Ciąża to ostatni okres, kiedy przyszła matka ma czas by zadbać o swoje zdrowie, by po narodzinach dziecka w pełni cieszyć się macierzyństwem.

 

Cennik

Terapia manualna

45 min

80  

Terapia manualna

60 min

100 zł

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa                                       

60 min

100 zł

Trening Funkcjonalny

45 min

80 zł

Masaż leczniczy

30 min

60 zł

 

                                                          

 

Oferta  4 FAMILY:

Terapia rodzic + dziecko (w tym samym czasie)      40 min                  150zł

 

Oferta nie dotyczy pierwszej wizyty NDT-Bobath, obowiązuje w określonych dniach i godzinach, gdyż oprócz terapeuty manualnego musi być obecny  dodatkowo terapeuta  NDT-Bobath.

Terapia rodzica – masaż leczniczy, terapia manualna lub trening funkcjonalny.

 

Dodatkowe informacje www.reha4family.pl

 

W Bona Mater Centrum przyjmuje:

 

mgr fizjoterapii Marcin Barabach

dyplomowany terapeuta manualny

specjalista terapii czaszkowo-krzyżowej i wisceralnej 

 

 

 

Zapisy:  0 694 434 270