Masaż Zanim Narodzi się Dziecko - przeznaczony dla kobiet oczekujących narodzin dziecka. Kobieta w ciąży potrzebuje serdecznej uwagi i troski. Okres stawania się matką to wyjątkowy czas w życiu kobiety, czas wyjątkowo dużych przeciążeń organizmu, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć.
Masaż dla kobiet w ciąży zdobywa w Polsce coraz większe uznanie. Niepodważalne korzyści wypływające z niego stanowią o jego rosnącej popularności. Masaż tego typu to wspaniała propozycja dla wszystkich kobiet w tym okresie życia. Stanowi obok kontroli medycznych, szkoły rodzenia i gimnastyki integralny element opieki medycznej w okresie macierzyństwa. Podczas ciąży, przyszłe mamy zmagają się z licznymi objawami bólowymi w obrębie kończyn i kręgosłupa. W znakomitej większości przypadków można ten dyskomfort zniwelować. Delikatny dotyk rozprasza poczucie samotności, przywraca harmonię ciała i umysłu. Czas masażu, to czas na oderwanie się od stresów i trosk codziennego życia, uwolnienia napięć i zanurzenia w głąb siebie. Nawiązania i pogłębienia kontaktu ze swoim nienarodzonym. Akceptacji swojego niezwykłego stanu.
Masaż porusza płyny ustrojowe, poprawiając odżywianie komórek i odprowadzanie toksyn z ciała. Pomaga przy obrzęku kończyn, często występujących w tym okresie. Stosowana przy masażu oliwka wpływa korzystnie na skórę. Staje się bardziej elastyczna, co chroni ją przed powstawaniem rozstępów. Stan dobrego samopoczucia i relaksu utrzymuje się przez wiele dni po masażu. Rozluźnienie ciała matki odbiera także nienarodzone dziecko. Ono przyjmuje dotyk i odpowiada nań swoim ruchem. Te niezwykłe doznania czynią ten masaż jeszcze piękniejszym.
Stan odmienny jak określany jest okres oczekiwania na dziecko przez dziewięć miesięcy w ciele kobiety powoduje szereg zmian, które wywierają niekorzystny wpływ na jego kondycję i wygląd.

Z masażu korzystają kobiety chcące przygotować swój organizm do trudów ciąży, podczas ciąży minimalizować jej niekorzystne aspekty, a po porodzie szybko powrócić do pełni formy.

Masaż we wczesnym okresie macierzyństwa jest skierowany do wszystkich kobiet, które chcą w znaczący sposób ograniczyć negatywne oddziaływanie ciąży na organizm. Specjaliści z zakresu ginekologii i położnictwa, zalecają tę formę terapii w łagodzeniu bólu lub dyskomfortu, który objawia się podczas ciąży w charakterystycznych rejonach narządu ruchu. Ważne jest zadbanie o piękno ciała, masaż działając pielęgnacyjnie na skórę, zabezpiecza ją w znacznym stopniu przed niepożądanymi zmianami. Masaż jest wykonywany wyłącznie z użyciem kosmetyków dedykowanych specjalnie dla kobiet w ciąży. Nie można pominąć korzyści dla organizmu dziecka, które jest pośrednio uczestnikiem zabiegu. Specjalistyczny masaż dla kobiet w ciąży jest zabiegiem bezpiecznym i przyjemnym, pod warunkiem, że wykonywany jest w sposób profesjonalny i nie istnieją przeciwwskazania medyczne. Sposób wykonania masażu ciążowego warunkują prawa fizjologii organizmu kobiety ciężarnej. Masaż w okresie macierzyństwa jest szczególnie zalecany przez lekarzy, specjalistów ginekologii i położnictwa.

Korzyści jakie masaż wniesie w Twoje życie:
o Ukoi Cię - gdyż działa antystresowo, relaksująco, wpływa pozytywnie na stan psychofizyczny
o Relaksuje po wzmożonym stresie
o Ureguluje ciśnienie krwi, gdyż poprawia krążenie limfy i krwi, działa przeciwobrzękowo, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków
o Poprawia urodę
o Ureguluje funkcjonowanie Twojego organizmu: funkcjonowanie układu oddechowego, hormonalnego, pokarmowego, krążenia oraz układu wydalniczego
o Rozluźni poprzez zmniejszenie tonusu mięśniowego,
o Wzmocni Twoje odczuwanie własnego ciała, ułatwiając tym samym aktywne przeżycie porodu
o Zredukuje poziom odczuwania bólu podczas porodu i skróci czas trwania akcji porodowej
o Korzystnie wpłynie na samopoczucie dziecka,
o Skróci czas aklimatyzacji emocjonalnej, rodzinnej i psychicznej podczas połogu,
o Zmniejszy dyskomfort i ból w czasie połogu,
o Usprawni procesy zmian zachodzących w Twoim narządzie ruchu, skróci czas normalizacji mobilności oraz przebudowy miednicy i kręgosłupa w połogu, o Pobudzi tkanki obszaru miednicy i tkanki okołokręgosłupowe,
o Wzmocni rewitalizację mięśni i organów oraz aktywną regenerację skóry brzucha po porodzie,
o Skróci czas rehabilitacji po cięciu cesarskim,
o Zlikwiduje zmęczenie, wzmaga odnowę biologiczną mięśni i stawów w okresie wzmożonej aktywności pielęgnacyjnej dziecka,
o Zwiększy świadomość jak dbać o kręgosłup i stawy, jakich czynności i pozycji unikać oraz dlaczego warto zmienić niewłaściwe nawyki ruchowe.

Rodzaje masażu jakie oferujemy

o Masaż Zanim Narodzi się Dziecko 60 minut - 100zł
o Masaż ujędrniająco-modelujący sylwetkę po ciąży – 60 minut – 100 zł
o Masaż klasyczny całego ciała 60 minut - 90 zł
o Masaż relaksacyjny kręgosłupa 45 minut – 80 zł
o Masaż ujędrniający bańką chińską – 60 minut – 100 zł
o Masaż ciepłymi kamieniami – 60 minut – 100 zł

Przy 8 masażach dodatkowy 1 masaż gratis

Ponadto oferujemy:
Świecowanie uszu - delikatny zabieg, polegający na ogrzaniu ucha specjalną świecą, która łagodzi dolegliwości bólowe i oczyszcza.
Wskazania:
o spadek odporności,
o przewlekłe stresy,
o bóle głowy,
o zaburzenia przemiany materii,
o zalegająca w uchu woskowina,
o dolegliwości okresu przekwitania,
o Świecowanie uszu 2 x 15 min – 40 zł

W Bona Mater Centrum masuje:

Specjalista masażu drugiego stopnia:

Magdalena Malasiewicz: 0 501 749 281